XIII OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA MUZYKÓW KOŚCIELNYCH NA JASNĄ GÓRĘ - 12 XI 2022 r.

11.10.2022 r.

XIII OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA MUZYKÓW KOŚCIELNYCH NA JASNĄ GÓRĘ

Sobota, 12 listopada 2022 r.

W sobotę 12 listopada 2022 roku odbędzie się XIII Pielgrzymka Muzyków Kościelnych na Jasną Górę. Zaproszeni na nią są przede wszystkim wszyscy organiści, dyrygenci i chórzyści z naszych parafii. W tym roku diecezją odpowiedzialną za przygotowanie śpiewów w czasie spotkania u stóp Królowej Polski będzie nasza diecezja. Wszystkie chóry naszej diecezji, które chciałyby się aktywnie włączyć w przygotowanie śpiewów w czasie pielgrzymki proszę o kontakt z Wydziałem Muzyki Kościelnej.

Program pielgrzymki jest następujący:

10.00 - Powitanie i Liturgia pokutna

11.15 - Prelekcja: "Wiara fundamentem posługi muzyka kościelnego" - ks. dr hab. Stanisław Garnczarski, prof UPJP II

13.30 - Msza św pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera (śpiewy wykonają wspólnie wszystkie chóry naszej diecezji)

14.30 - koncert wybranych chórów diecezji tarnowskiej

Proszę zatem o przekazanie tych informacji i zachęcenie wszystkich muzyków działających w parafiach do wzięcie udziały w tej pielgrzymce, by wypraszać potrzebne łaski tak dla nas samych, jak i dla wspólnot parafialnych, w których posługujemy.

dyr. Wydz. Muz. Kośc. Kurii Tarnowskiej