WYNIKI KONKURSU UCZNIÓW SZKÓŁ ORGANISTOWSKICH W POLSCE XI 2022 r.

21.11.2022 r.

X OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORGANOWY UCZNIÓW

DIECEZJALNYCH STUDIUM ORGANISTOWSKICH

w ramach X Tarnowskich Dni Cecyliańskich

21.11.2022 r.

Jury w składzie:

prof. Piotr Rojek (Wrocław) – przewodniczący

mgr Ewelina Bachul-Cienciała (Bielsko-Biała)

mgr Michał Botor (Katowice)

mgr Mariusz Bednarz (Kielce)

mgr Łukasz Mandola (Opole)

mgr Wiesław Kaczor (Tarnów)

postanowiło przyznać następujące nagrody:

- I miejsce dla Macieja Sowy z Tarnowa (klasa organów mgra Damiana Sowy)

- II miejsce ex aequo dla Magdaleny Małyjurek z Opola (klasa organów mgra Tomasza

Niestrója)

- II miejsce ex aequo dla Dominika Antoniego Toma z Katowic (klasa organów mgr Piotra Wierzchałka)

- II miejsce ex aequo dla Jakuba Siwaka z Tarnowa (klasa organów mgr ks. dra Grzegorza Piekarza

- III miejsce ex aequo dla Patryka Bryndzy z Bielska Białej (klasa organów mgr Ewelina Bachul-Cienciała)

- III miejsce ex aequo dla Damiana Łukasza Kułagi z Tarnowa (klasa organów mgra damiana Sowy)

- wyróżnienia:

- dla Andrea Dudy z Opola (klasa organów mgra Tomasz Niestrója)

W konkursie były reprezentowane pięć ośrodków (Katowice, Kielce, Opole, Bielsko-Biała i Tarnów). Zgłosiło się 14 uczestników. Wystąpiło 13. Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, a dodatkowo cieszy fakt, że po raz kolejny I miejsce pozostało w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie.